Hatay Akademi Senfoni Orkestrası olarak sanatın iyileştirici gücüne, yeni yaşamı örmek için ayakta kalmaya; sanatın, toplumun yaşadığı travmalardan çıkmasında rol alan en önemli dinamiklerden birisi olduğuna inanıyoruz.

6 Şubat Depreminin yarattığı büyük yıkımın yüklediği sorumlulukla, yeni bir var oluş, yeni bir yaşam örme inancına sıkı sıkıya sarılıyız. Hataylı sanatçılar, sanat eğitimcileri ve bu ülkenin çocukları olarak tarih sahnesindeki görevlerimizi yerine getirmeye; Hatay’ın yaşadığı bu yıkımdan ve felaketten sonra yok oluşa değil yeni bir var oluşa odaklanıyoruz. Tıpkı dünyanın basıncı altında elmasa dönüşen toz tanesi gibi, bu yıkımın yarattığı tozdan yeni bir var oluş, yeni bir yaşam örmeyi amaçlıyoruz.

Depremde kadim kentimiz tamamen yıkıldı. Orkestra üyelerimizi, yol arkadaşlarımızı kaybettik. Üzerlerinde izlerimizin olduğu enstrümanlarımızın büyük çoğunluğu enkaz altında kaldı. Orkestra üyelerimizin büyük çoğunluğu ülkenin dört bir yanına dağıldı. Şimdi ise orkestramızın yeniden bir araya gelmesi için adımlar atıyoruz. Bizler, bir araya gelip müzik yaparak iyileşeceğimize inanıyoruz. Üreterek iyileşip, iyileştirmek istiyoruz.

Toprağından yediğimiz ve suyundan içtiğimiz memleketimize borcumuz olduğunu düşünüyor ve bizi bu günlere getiren bu topraklardan aldığımız umudu, mutluluğu, kültürü, ekmeği, sevgiyi bir İpek Böceği gibi kendi Sanat Kozamızda tekrar işleyip yine bu topraklara serpmek istiyoruz.

Siz de bizlere destek olmak isterseniz, dilediğiniz miktarda bağış yapabilir, umudu büyütmeye ve yeni yaşamı örme inancımıza ortak olabilirsiz.

Destekçimiz Olun!

Sanatsal faaliyetlerimizi sürdürebilmek ve müziği daha fazla insana ulaştırabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Siz de bu önemli müzikal yolculuğumuza katkıda bulunarak, sanatın gücünü destekleyebilirsiniz. Bağışlarınız, konserlerimizin düzenlenmesi, genç yeteneklerin desteklenmesi ve toplumumuzun daha geniş bir kesimine ulaşabilmemiz için hayati bir öneme sahiptir.